Apie mane

Mano nuotrauka
Adresas: Dariaus ir Girėno g. 6 Aukštadvaris LT - 21254 Telefonas: 8 528 65234 Dirbame: pirmadienį - penktadienį nuo 10.00 iki 18.00 val.

2016 m. balandžio 27 d., trečiadienis

Dailės darbų paroda Aukštadvario bibliotekoje

Aukštadvario biblioteką Nacionalinės bibliotekų savaitės metu papuošė Trakų meno mokyklos Aukštadvario filialo mokinių dailės kūrinių paroda „Matau pasaulį kitaip“. Vaikus moko ir parodą parengė  mokytoja Nijolė Mečkovskaja.
Parodoje – spalvingi ir grafiniai piešiniai, nepaprasti skėčiai, batai iš fantazijos šalies, kitaip tariant – spalvų, formų ir vaizduotės šventė.

Skubėkite pamatyti iki gegužės 27 d. Dariaus ir Girėno g. 6 Aukštadvaryje.

2016 m. balandžio 21 d., ketvirtadienis

XVI NACIONALINĖ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ. BIBLIOTEKOS LAUKIA JŪSŲ!


Aukštadvaryje viešėjo rašytoja Aldona Ruseckaitė

2016-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus  Bibliotekų metais, šalies bibliotekininkai, kultūros žmonės ir visi bibliotekų bičiuliai apsidžiaugė ne tik bibliotekoms skirtu dėmesiu, bet ir galimybe visapusiškai pristatyti atsinaujinusias, sustiprėjusias bibliotekas, atskleisti teikiamų paslaugų plėtrą ir naudą visuomenei. Pačios bibliotekos stiprins tarpusavio bendradarbiavimo ryšius, nes bus nemažai kartu vykdomų projektų, renginių. Bibliotekų metai vyksta  vadovaujantis moto „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“, tad norėtųsi, kad ta stiprybė būtų ne vien moralinė, bet ir išreikšta praturtėjusiais bibliotekų fondais, atnaujintais ir naujais pastatais, pakelta darbuotojų kvalifikacija. Jos Ekscelencija Prezidentė D. Grybauskaitė Bibliotekų metų atidarymo iškilmėse sakė: „Esame skaitanti, kultūringa tauta, norinti žinių ir šviesos. Tokios tautos nei sugniuždysi, nei sutraiškysi, nei pažeminsi. Knyga visoms kartoms visada buvo žinių, pasitikėjimo savimi, šviesos šaltinis“.
Apie tai kalbėdama Aukštadvario žemės ūkio mokyklos aktų salėje balandžio 18 d. įvykusį susitikimą su rašytoja, poete, Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktore, literatūros tyrinėtoja Aldona Ruseckaite pradėjo Aukštadvario gimnazijos bibliotekos vedėja Aldona Šumskienė. Ji priminė, kad netrukus – balandžio 23 – 29 dienomis – minėsime Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios metu bibliotekose vyks gausybė renginių, susitikimų, pristatymų. Aukštadvaryje taip pat stipriname visų kultūros, švietimo įstaigų, tarp jų ir bibliotekų, bendradarbiavimą, tad daugelis renginių vyksta suvienijus jėgas, šį sykį – Aukštadvario gimnazijos ir Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario filialo bibliotekų.

Suteikus žodį renginio viešniai A. Ruseckaitei, išgirdome jos mintis apie kūrybą, joje gvildenamas moralines dilemas, poezijos ir prozos gimimą. A. Ruseckaitė yra išleidusi 13 grožinės literatūros knygų, daug literatūros istorijos tyrinėjimų, įvairiuose leidiniuose ir periodikoje publikuojami jos straipsniai apie rašytojus (ypač mėgstama tema – XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių rašytojos moterys). Už kūrybą, muziejininkės ir visuomeninę veiklą rašytoja apdovanota gausybe premijų, tarp kurių yra Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio medalis, J. Aisčio, B. Brazdžionio, G. Petkevičaitės – Bitės literatūrinės  premijos, LR Kultūros ministerijos premija. 2015 m. jai suteiktas Įsimintiniausios Kauno menininkės titulas, o šiais metais apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija. Tad pažintis su šia talentinga ir darbščia asmenybe buvo įdomi tiek mokiniams, tiek visai Aukštadvario bendruomenei.
Betarpiškai ir paprastai rašytoja pasakojo apie savo vaikystę, gyvenimo kelią, darbus. Pareiškė savo nuomonę apie poeziją, jos žodžiais, „poezijos gimimą ir eilėraščių rašymą, kas yra skirtingi dalykai“. Viešnia dalinosi patirtimi, kaip atsiranda idėjos knygai, kaip nelengvai tenka prie jų triūsti. Per pastaruosius 4 metus išėjo 3 autorės romanai ir poezijos knyga. Plataus atgarsio sulaukė biografiniai kūriniai „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“ ir paskutinysis – „Žemaitės paslaptis“. Rašytoja  atskleidė, kad jai atgaiva ir poilsis yra gamtos stebėjimas ir fotografavimas. Jaunimui A. Ruseckaitė palinkėjo ieškoti ir surasti kiekvienam savo kelią.
Kaip padėka viešniai ir pagarbos ženklas Maironiui nuskambėjo Aukštadvario regioninio parko kultūrologės R. Balsevičiūtės bei gimnazistės I. Baškevičiūtės sudainuota daina Maironio žodžiais „Miškas ūžia“, joms antrino Senjorų asociacijos moterų atlikta daina „Oi neverk, motušėle“, kurios žodžius irgi sukūrė Maironis, nors dažnai manoma, kad tai liaudies daina.

Nors rašytoja sakė, kad kol kas naujo romano rašyti neketina, aukštadvariečiai nekantriai lauks naujų jos knygų ir susitikimų su autore, o kas dar nebuvo – keliaus į Maironio lietuvių literatūros muziejų Kaune.

2016 m. balandžio 5 d., antradienis

Bibliotekoje budinom Žemę – šventėme Vaikų Velykėles



Greitai su pavasarinio vėjelio dvelksmu pralėkė ilgai lauktos, ypač vaikų išsvajotos Velykos. Kas nesuspėjo atsidžiaugti margučiais per jas, turėjo galimybę tai padaryti per Vaikų Velykėlių šventę „Saulutės pėdom“, kuri įvyko Aukštadvario bibliotekoje kovo 30 d. Juk Atvelykio savaitė – tarsi proga suspėti atlikti žemės prikėlimo ritualus, paspartinti pavasario atkeliavimą ir visos gyvybės nubudimą.
Bibliotekoje susirinkusiems vaikams, jų mamytėms ir mokytojoms Aukštadvario regioninio parko kultūrologė Rita Balsevičiūtė papasakojo apie viso velykinio laikotarpio, trunkančio 9 dienas, papročius ir kiekvienos dienos prasmę krikščioniškajame ar baltiškajame tikėjime. Prasideda Velykų laikas nuo Verbų sekmadienio, kai garbinami augalai, jiems priskiriamos magiškos galios padėti žmogui, saugoti jį patį ir namus. Šis paprotys senesnis už krikščionybę. O štai Didįjį ketvirtadienį būtina užbaigti visus gyvenamosios aplinkos valymo, tvarkymo darbus. Dar tikima, kad šią dieną prieš saulėtekį vanduo turi gydomųjų galių, reikia skubėti apsiprausti šaltinyje ar upelyje. Ypatingas yra ir šeštadienis, kai bažnyčiose šventinama ugnis ir vanduo. Daug įdomių dalykų sužinojome, prisiminėme, vaikai atidžiai klausėsi, nes buvo įspėti, kad jų žinios vėliau pravers mini viktorinoje.
Bibliotekininkei  glaustai papasakojus apie Velykų šventimo įdomybes įvairiose pasaulio šalyse, jaunieji šventės dalyviai ėmėsi meninės kūrybos. Jie senoviniais lietuviškais raštais išpiešė margučius, kuriais padabinome Velykų medį, išsikerojusį ant 2 metrų aukščio kiaušinio. Taip sudalyvavome „Naisių vasaros“ projekto konkurse „Vaikų velykėlės“. Medis pražydo gražiausiomis spalvomis ir simboliais. Papuošto didžiojo margučio fotografijos bus išsiųstos konkurso organizatoriams, o visi dalyviai gavo dovanų – po liaudies dainų, pasakojimų ir muzikos, atliekamos vaikų,  kompaktinį diską.
Išbandę savo galvelių „kietumą“ žinių apie Velykų papročius patikrinime – viktorinoje, kibome į smagiausią Velykėlių užsiėmimą. Visi žinome, kad tai yra senovinis žaidimas – margučių ridenimas. Žmonės tikėjo, kad kiaušiniai turi ypatingos galios, o jų ridenimas prikelia augaliją ir gyvūniją, išbudina žemę. Tad ir kibo mažieji budinti žemę, pritardami linksmais krykštavimais. Ko gero, labiausiai čia sekėsi mažiausiam šventės dalyviui Laimiui, kuris numušė daugiausia margučių! Bet nenusiminė ir kiti, džiaugėsi smagiai pasibuvę, dar sykį Velykas pajutę.
Dėkojame „Naisių vasarai“ už šventės rėmimą, Aukštadvario regioninio parko direkcijai už bendradarbiavimą  ją rengiant, o visiems dalyviams – už tradicijų pagerbimą ir gražų pabuvimą drauge.
Fotografijos Vaclovo Plegevičiaus

2016 m. balandžio 4 d., pirmadienis

Kelios akimirkos iš Vaikų Velykėlių Aukštadvario bibliotekoje

Kovo 30-ąją šventėme Atvelykį - Vaikų Velykėles.
Buvo linksma!






Ačiū dalyviams ir bendradarbiams.

2016 m. balandžio 1 d., penktadienis

Kviečiame į transliaciją "Sveikas gyvenimo būdas - mada ar būtinybė"

Balandžio 5-ą dieną, antradienį, 10:00 val.
vyks tiesioginė internetinė transliacija iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ministudijos tema
„Sveikas gyvenimo būdas - mada ar būtinybė“.

Transliacijos metu pašnekovai plačiau papasakos, kokie yra sveikatingumo principai, kaip rasti motyvacijos, norinčiam pradėti sportuoti, kokius maisto produktus reikėtų vartoti dažnai, o kokių geriau vengti. Taip pat transliacijos dalyviai žadėjo atsakyti į Jūsų, žiūrovų, pateiktus klausimus.
  
Transliacija truks apie 1 val.
Transliacijoje dalyvaus:
Ignas Bakėjus – sertifikuotas Insanity treneris, vienas iš MyHero! sporto bendruomenės įkūrėjų, sveiko gyvenimo būdo propaguotojas;
Aistė Šeibokaitė – „mažiau cukraus“ tinklaraščio autorė, knygos „BALANSAS: Skanus maistas ir sveikos gyvensenos idėjos aktyviems žmonėms“ bendraautorė;
Kviečiame ateiti į biblioteką Dariaus ir Girėno g. 6 Aukštadvaryje ir dalyvauti.


Norintiems pasiteirauti: 
tel. nr. 8 528 65 234 arba el. paštu r.jarmalaviciute@trakubiblioteka.lt